Limite fonduri – AJVPS Alba 2012

Asociatia Judeteana a Vanatorilor si Pescarilor Sportivi (AJVPS) ALBA

CENTRALIZATORUL

cu descrierea limitelor fondurilor cinegetice gestionate, paznicii si conducerea grupelor din structura  AJVPS Alba (15.10. 2012).

Nr.

crt.

Fondul cinegetic

 

Descrierea limitelor fondului cinegetic in conformitate cu fisa fondului

(O.M. nr. 183/ 30.04. 2002 – prin care s-a aprobat reactualizarea delimitarii fondului cinegetic al Romaniei

in fonduri de vanatoare)

Paznic de vanatoare

Telefon serviciu

 

Conducerea grupei de vanatori

Nr. Denumirea

Suprafata totala(ha)

3. Horea 13. 473 Nord;  Pe Culmea Ursoaia si pe Culmea Batatoarea;

Est;  Pe Culmea Floresti si Culmea Borlesti;

Sud;  Pe Raul Aries din Albac la Vadul Motilor pana in Lacul de Acumulare Mihoiesti;

Vest; Culmea Costestilor care coboara in Albac.

 

TODEA NICOLAE

0733986133

 

TODEA TIBERIU – organizator

TODEA HOREA T.  -Ajutor org.

COSTEA C-TIN– Gospodar

6. Vidra 10. 011 Nord; Limita intre OS Garda si OS Cimpeni, pe dl.Bordesti-Goiesti, Culmea Haiducesti pana la Lac Acumulare Mihoiesti;

Est; Din Lac Acum.Mihoiesti, pe R. Aries in jos pana la Cimpeni si de aici pe Dl. Fata Abrudului si pe Dl. .Zarandului;

Sud;Dl. Curaturii, Borcanului, Grindoaia, Bradetul, Vf.Ciuzului si Vf.Dosului si pe culme prin Vf. Paiusului si Vf. Luminesti;

Vest; Limita intre OS Brad si OS Cimpeni prin Vf. Stiubei, Vf. Padesului, pe Dl. Crisului pana in drumul Avram Iancu-Baia de Cris si pe acest drum pana la varsarea Vaii Vidrisoarei in Ariesul Mic, apoi pe Ariesul Mic pana la Dealul Melcilor si de   aici pana in limita cu Oc. silvic Garda, pe Dealul cu Melci.

 

PUIULET MIRCEA

0733986130

 

PETRICELE IOAN – organizator

PETRICELE VIRGIL – Ajutor org.

CIMPEAN DANIEL – Gospodar

7. Ciuruleasa

 

12. 347 Nord:  Din limita OS Câmpeni cu OS Brad prin vf Chiuzului, vf Dosului, dealul Brădetul, dealul Grindoaia, dealul Borcanului, dealul  Curăturii, dealul Zarandului, Faţa Abrudului apoi pe Arieş din Câmpeni până la Bistra Lungă

EST:  Din râul Arieş pe dealul Dobârlăului, dealul Colfanului, vf Botei, dealul Gârde, vf Vârşui Mari, vf Tichileu până în dealul Murgu

SUD:     OS Brad din vf Chiuzului pe culmea Vulcan, vf Lozului, vf Runcului, dealul Condorinca, vf Ursuleştilor, vf Petriceaua, culmea Mecea-Ciuta

VEST:  OS Brad din vf Chiuzului pe culmea Vulcan

 

TOMUS GHEORGHE

0733986137

 

NEGRU GHE. – organizator

NEGRU GABRIEL – ajutori org.

TODERAS GHE. – gospodar

8. Detunata

14. 057

NORD:    Pe Valea Roşiei din Gura Roşiei prin Roşia Montană până în Vârsii Mari (vf) şi de aici pe dealul Curmătura, dealul Murgăii, dealul Obârşiei, dealul Hărăguşului, vf Geamăna, dealul Târşii, dealul Măzăratului, vf .Păvăloiu, vf . Măguraest, vf. Ghimerile Plaiului;

EST:  Din vf Ghimerile Plaiului, dealul Cotului, dealul Căpăţâna, dealul Borceştilor, sat Măcăreşti până în dealul Aiud-Mogoş;

SUD:  DJ Aiud-Mogoş din dealul Trifei până în Mogoş şi apoi pe drumul Mogoş-Abrud până în dealul lui Mendel şi de aici pe dealul lui Mendel până în vf. Negrileasa şi apoi pe culmea ce leagă vf. Geamăna Poienilor, vf. Slăveni, vf. Vâlcoi, vf . Pietrele de Moară, vf.  Botaş, vf.  Dâmbu Arsurilor până în şoseaua naţională de pe dealul Mare;      

VEST:  Şoseaua naţională de pe Dealul Mare până in Gura Apei.

 

 

DAMINGHER ALEXANDRU

 

PETRICELE V-LE – organizator

TOMA AUREL – Ajutor org.

FISTER STEFAN – gospodar

9. Lupsa 12. 812 Nord; Limita intre OS Vl.Ariesului si OS Baia de Aries prin Dambul Tisei, Culmea Neagului, Vf. Pojere, Vf. Duba;

Est; Din Vf. Duba pe Culmea Caldarilor, Culmea Leasului, Culmea Carbunarilor, Culmea Sartas pana la Podul Sartas;

Sud; Raul Aries amonte de Valea Dobrii pana la Podul Sartas;

Vest; Limita dintre OS Vl.Ariesului si OS Baia de Aries de la Db.Tisei la Dl. Halcilor, Dl. Muntelui pana in Sosea Nationala.

 

CORCHES EUGEN

0733986128

 

SAV AUGUSTIN – organizator

CRISTEA IOAN – Ajutor org.

MACARIE PETRU – Gospodar

12. Geamana 10. 016 Nord; Raul Aries de la Bistra Lunga la Valea Ciorii;

Est; Din Raul Aries pe firul Vaii Abrudului pana in Vf. Dl. Mestecenilor si de aici pe culme pana in Vf.Pavaloiu;

Sud;  Prin Vf. Magura, Vf. Poienita, Coltul Misarnicului, Vf.Tarnita, Vf.Geamana, CulmeaGhergheleului, Dl Murgaii;

Vest; Din Raul Aries pe dl.Dobarcaului, Dl.Colfanului, Vf. Botei, Dl. Garde,Vf. VarsiiMari, Vf. Tichileu pana in Dl. Murgu.

 

COTISEL CONSTANTIN

0733986129

 

ANCAU EMANOIL – organizator

ANCAU LIVIU – Ajutor org.

MORARU TUDOR  – Gospodar

19. Ocna Mures 9. 639 Nord; Soseaua de la Ocna Mures spre Farau, pana la intersectia cu drumul spre Alecus;

Est; Drumul pe soseaua Farau – Ocna Mures, prin Alecus;

Sud; Dl. Spalnacii, Dl. Silivasului, limita dintre UP I si UP II – OS Aiud prin bornele; 83, 82, 74, 37, 32, 14, 10, pana la borna 8 din UP II limita parcelara prin bornele 235, 236, 244, 246;

Vest; Raul Mures de la Ocna Mures pana la Rachitaria Gimbas (u.a. 101 din U.P. I, borna 246).

 

VLAD MARIUS NICOLAE

0733986123

 

CHIRILA MARIUS GLIGOR – Organizator

SERB IOAN – Ajutor org.

IVANA MARIUS – Gospodar

20. Lopadea

Noua

13. 815

 

Nord; Dl. Spalnacii, Dl. Silivasului, limita intre U.P. I si U.P. III- OS Aiud prin bornele 83, 82, 74, 37, 32, 14, 10,  pana la borna 8 din U.P. II, limita parcelara prin bornele 235, 236, 244, 246;

Est; Dl. Spalnacii, limita parcelara prin bornele 132, 133, 143, Dl. Ciocardului, Dl. Ocnisoarei;

Sud; Pe Culmea dintre Petelca si Capud, apoi pe Vl. Soimusului care ramane la acest fond si de aici pana pe Culmea Odveremului in Varful Podul Ocnei;

Vest; Raul Mures de la Rachitaria Gimbas (borna 246) pana la podul plutitor Capud.

 

KISS ANDREI

0733986124

 

ALEXA IOAN – Organizator

CHILUT TEODOR – Ajutor org.

BORDEAN RADU – Gospodar

21. Noslac 9. 737 Nord; Raul Mures, de la Chetani la Ocna Mures;

Est; Limita intre Judetele Alba si Mures pe Dl. Ulmilor, Dl. Botezului, pana in amonte de Farau in dreptul padurii Popeasca si de aici prin satul Simbenedic pana in Vf. Dealu Turcilor si apoi pe Dl. Crucea Popii pana in Alecus;

Sud; Din satul Alecus pe drum pana in Soseaua Farau – Ocna Mures si apoi pe acest DJ pana in Ocna Mures, la Podul Mures;

Vest; Raul Mures de la Ocna Mures pana la Chetani.

 

PUSCAS ARGHIR

0733986140

 

MARELE DACIAN – Organizator

TIMAR VIOREL – Ajutor org.

DOCEA DORIN – Gospodar

25. Teius 9. 407 Nord; Din R.Mures pe Vl. Girbovei prin Girbova de Jos, Girbovita, Girbova de Sus si in sus pe Pr. Hadarugii pana in Dl. Porumbelului, Culmea Armeanu, Culmea Rimet, pana deasupra de Releu;

Est; Raul Mures de la confluenta cu Vl.Girbovei si pana la intrarea Paraului Daneata in Mures;

Sud; Din Raul Mures pe Paraul Daneata, pana in Culmea Benicului;

Vest; Culmea Benicului, Dosul Blidarului pana in Cheile Rimetilor si apoi pana la Releu.

 

PATRANJAN OLIVIU

0733986118

 

 

HASA SIMION – organizator

POPA RAZVAN – Ajutor org.

BOBAILA IONEL – gospodar

26. Bucerdea 16. 273 Nord; Pe Culmea dintre Petelca si Capud, apoi pe Vl. Soimusului, pana la Cornu Soimusului si apoi pe dupa Cornu Soimusului pana in Culmea Otveremului, in Vf. Podul Ocnei, pe deasupra de Ocnisoara si apoi pe Culmea care desparte Vl. Spinului, Asinip si Turdas, prin Culmea Cocarduri si de aici pe Culmea ce duce deasupra Alecusului;

Est; Din punctul de deasupra de Alecus pe Drumul care duce spre Sinmiclaus, pana la Crucea din Gheazmazau si de aici pana in Vf. Chicui, apoi pe Culmea Mirajului, pe Camari si prin Crucea lui Bercaru, direct la varsarea Vaii Spinului in Tarnava Mica;

Sud; De la varsarea vaii Spinului in Tarnava Mica pe Tarnava Mica pana in Blaj si apoi pe Tarnave pana la varsare in Mures;

Vest; R. Mures de la confluenta cu Tarnavele, pana in amonte de Bacul de la Capud,in dreptul Culmii dintre Capud si Petelca.

 

CIUFUDEAN NICOLAE

0732115051

 

SUTEU MARCEL – organizator

BERGHIAN ALEX. – Ajutor org.

BOLDEA GABRIEL – Gospodar

27. Veseus 12. 019 Nord; Limita dintre Jud. Alba si Mures, pe Culmea Hintari, din dreptul padurii Popeasca, pana deasupra de sat Herepea-Vf.Herepea;

Est; Din Vf. Herepea pe Culmea Craiesti, Vf. Chicuiul Herepei, limita dintre OS Blaj – OS Tarnaveni, pe Culmea Livezii pana in Tarnava Mica, in dreptul Paraului Cerbariei;

Sud; Tarnava Mica din dreptul Paraului Cerbariei pana la varsarea Vaii Spinului in Tarnava Mica;

Vest; Din dreptul varsarii Vaii Spinului, la Crucea lui Bercaru pe Culmea Camari, dl. Mirajului pana in Vf. Chicui si de aici pana la Crucea lui Gheazmazau, pe drumul de Alecus si pe culme pana la statia de bruiaj apoi pe firul vaii prin Sinbenedic pana in Drumul Judetean Ocna Mures – Silea si apoi pe culme pe deasupra padurii Popeasca.

 

ALDEA ALEXANDRU

0733986125

 

 

COMSA LIVIU – organizator

ISPAS MIHAI – Ajutor org.

COMSA TEODOR – Gospodar

29. Veza 11. 811 Nord: Râul Târnave de la confluenţa râului Secaş cu Târnavele şi apoi pe Târnave până la confluenţa Târnavei Mici si Târnavei Mari şi de aici pe Târnava Mare până la vărsarea văii Mari (vl. Vezii) ân Târnava Mare;

Est: Râul Târnava Mare de la confluenţa cu Vl. Vezii până la confluenţa Văii Cergăului cu Târnava Mare şi apoi pe valea Cergăului până la Cergăul Mare;

Sud: Din Cergăul Mare pe Valea Verigelului până în culmea La Brazi şi de aici în râul Secaş la intrarea dinspre Cergău în Roşia de Secaş şi de aici pe râul Secaş până în satul Colibi, prin satul Tău şi Secăşel;

Vest: Pe râul Secaş din Colibi până la vărsarea în râul Târnave.

 

HASA HORIA

0733986117

 

FLOREA OCTAVIAN – organizator

BUCIUMAN PETRU – ajutor org.

AVRAM GHEORGHE – gospodar

34. Ampoita 9. 423 Nord; Culmea dintre O.S. Teius si O.S. Alba Iulia, prin Varful Magurii;

Est; Culmea dintre Vl. Ampoitei si Vl. Ighielului care coboara in Sard;

Sud; Raul Ampoi de la Fenes pana in Sard;

Vest; De la Vf.Magurii pe Culmea dintre Vl Bibartului si Vl Fenesului care coboara  in Raul Ampoi.

GAVRILA NICOLAE

 

 

MARGINEAN FL. – organizator

GIURA NICOLAE – Ajutor org.

IANCIUC MIHAI – Gospodar

36. Berghin 9. 428 Nord; Raul Tarnavele de la confluenta cu Valea Secasului de Tarnave,  pana la varsarea Tarnavelor in Raul Mures;

Est; Paraul Secas dintr localitatile Colibi si Secasel pana la varsare in Raul Tarnavele;

Sud; De la Podul Mures de la Teleac pe Drumul Judetean Teleac – Hapria – Straja – Berghin si din Berghin (grajdurile CAP) pe culmea dintre Vaile Girbom si Ohaba si apoi pe culmea care coboara in Paraul Secas;

Vest; Raul Mures de la confluenta cu Raul Tarnavele pana la podul Mures din Teleac.

 

STANCIU FLORIN

0733986120

 

 

FLOREA OCTAVIAN – organizator

BUCIUMAN PETRU – ajutor org.

AVRAM GHEORGHE – gospodar

37. Oarda 7. 012 Nord; Drumul Judetean care trece prin Teleac–Hapria–Straja–Berghin, pana pe culmea de deasupra fostului CAP Berghin;

Est; Culmea care separa com. Berghin de com. Ohaba, Culmea dintre Ghirbom si Vingard, Straja si Daia, culmea dintre Daia si Ciugud – Oarda, pana la cota 509 si pe culmea ce coboara in Raul  Sebes;

Sud; Raul Sebes pana la confluenta cu Raul Mures;

Vest; De la varsarea Raului Sebes in Raul Mures, in sus pana la Podul de la Teleac.

 

LUPSA GHEORGHE

0733986121

 

 

FLOREA OCTAVIAN – organizator

BUCIUMAN PETRU – ajutor org.

AVRAM GHEORGHE – gospodar

41. Vint 7. 948 Nord; Culmea dintre Valea Ampoiului si Valea lui Mihai, pe Dl. Rotundului pana in Vf. Frasinului;

Est; Culmea dintre Valea Paclisei si Inuri;

Sud; Raul Mures de la Blandiana pana la Paraul lui Mihai;

Vest; Culmea dintre Vl. Blandiana si Vl.Acmariului plecand din Blandiana pana in Dealul Fetele Racataului, prin bornele 460, 461, 463, 448, 470, 438, 428, 431, 425, 424, 493, 497 si 498.

 

ALBU VIOREL

0733986113

 

ALBU NICOLAE – organizator

TODEA NICOLAE – ajutor org.

JICAREAN NIC. – Gospodar

42. Daia 9. 897 Nord; Din puntul “La Fragar” pe Dl. Strajii, Dl. Pleasa, Dl. Dosu Vantului, pe culmea care trece prin cota 509(releu) pana in Raul Sebes, in aval de confluenta cu Secasul de Sebes;

Est; Drumul Judetean Cunta – Drasov, capatul Nordic al satului Drasov, apoi pe muchia dealului pe langa Padurea Carpeni, pe Vl. Cutului pana in marginea Com. Daia, apoi pe D.J. Daia – Vingard pana in dreptul padurii Hambuc si in continuare pe Dealul Daii pana in  punctul “La Fragar”;

Sud; Drumul European Sebes – Sibiu, din orasul Sebes pana la ramificatia cu Drumul Judetean spre Cunta;

Vest; R. Sebes, din Sebes pana in aval de confluenta acestuia cu Pr.Secas, in dreptul culmii ce coboara de la Releu ,cota 509

 

CIUCA CONSTANTIN

0733986143

 

 

MANTARAU C-TIN –organizator

BALOMIREAN DAN – Ajutor org.

DAMIAN SIMION – Gospodar

49. Salistea 9. 273 Nord; Raul Mures de la Piatra Luncii pana la confluenta cu Raul Cugir;

Est; Culmea dintre Valea Ciorii si Valea Pianului;

Sud; Culmea Dragana – Calene;

Vest; Culmea Salistei  care coboara la Podul de la Sibot si pe Raul Cugir pana la varsare in Raul Mures.

VERZEA  MIHAI

0733986136

HERLEA NIC. – organizator

STIRB IOAN ALIN – Ajutor org.

COZMOIU NICOLAE – Gospodar

50. Cugir 15. 461 Nord; Culmea Lunga, Culmea Plaiului, Scaunel, Dragana;

Est; Culmea Mugestiului, Recea, Muncelul;

Sud; Culmea Muncelului, Cl. Molivisului, Nisipistea;

Vest; Culmea Lupsa, Tomnatecul, Prihodistea.

BILDEA NICOLAE

0733977264

GHISE IOAN –organizator

SOLOMON FLORIN – Ajutor org.

CRISTEA VIRGIL – Gospodar

 

 

 

 

 

Pentru conformitate; ONETIU NICOLAE